Carrier 19 XR/XRV Santrıfuj Su Soğutma Grubu Teknik Servis Eğitimi

5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da ve 12-13 Mayıs 2015 tarihlerinde İzmir’de Carrier 19XR/XRV santrifüj su soğutma grubu teknik servis eğitimi gerçekleştirildi.

Alarko Carrier İstanbul, Ankara ve İzmir bölge servisleri için gerçekleştirilen servis eğitimi her bir lokasyonda iki gün sürdü. Eğitimin ilk gününde katılımcılara 19 XR/XRV santrifüj su soğutma grubunun genel cihaz özellikleri, elektrik ve elektronik donanımı, display ekran menuleri, çalışma logicleri, cihazın işletilmesinde dikkat edilecek hususlar, starter pano, kompresör mekanik aksamı, alarmlar, arıza bulma ve çözme konuları hakkında bilgi verildi. Eğitimin ikinci gününde ise supervizyon ve işletmeye alma ve bakım bilgileri aktarıldı.

Ayrıca İstanbul’da Sandoz İlaç, Ankara’da Next Level, İzmir’de Hilton Otel’de bulunan cihazlar üzerinden saha eğitimi gerçekleştirilerek teorik aktarılan bilgiler pratik olarak pekiştirildi. Katılımcılara eğitim dökümanı olarak eğitim kitapçığı, montaj, işletme ve bakım kitapçığı ve elektrik diyagramları verildi. Eğitim sonunda katılımcılar toplam 35 sorudan oluşan sınava tabi tutuldu.